Szörnyű ezt kimondani, de most vagy soha. Ez az utolsó esélyünk arra, hogy megmutassuk, mit tudunk. Ha most kikapunk, az Ausztrália elleni már csak kirakatmeccs lesz.

Ahogyan azt napok óta sejteni lehetett, Radomir Antić kísérletezget a felállással: egyetlen csatárunk lesz, Žigić. A védekezésre összpontosítva egy kvázi 4-5-1-gyel állunk fel, ami leginkább 4-1-4-1. Milijaš és Pantelić kimaradt, itt van viszont Kuzmanović, aki miatt befújták a tizenegyest Ghánának. A kiállított Luković helyett Subotić a védelemben.

Egy perc elteltével éppen ő lőtt kapura 25-27 méterről, de a labda elgurult a jobb kapufa mellett.

A harmadik percben a németek egy beíveléssel próbálkoztak, de a védőink jól kísérték a támadást, kirúgással folytatódott a meccs.

A 7. percben egy kifejelt labdát Podolski kapásból bődületes erővel küldött vissza, de elzúgott Stojković kapuja mellett.

A szordínós vuvuzelát néha túlkiabálják a szerb szurkolók, Radomir Antić nagyot kortyol az ásványvizéből.

Klose rálépett a kiugró Ivanović sarkára, sárgát kapott a 12. percben.

Az első negyedóra különösebb izgalom nélkül telt el, egyelőre egyik csapat sem kockáztat.

Ivanović, majd egy perccel később Kolarov is besárgult.

Khediráé a negyedik lap, 21 perc alatt, ez új rekord a vébén.

Az első 30 perc alapján azt érzem, 300 perc is kevés lenne ahhoz, hogy betaláljunk.

Lahm is megkapta a maga sárgáját. A szabadrúgást Kolarov kanyarította kapura 23-24 méterről, de a kapusnak nem kellett közbeavatkoznia.

Kiállítás! Klose megkapta a második sárgáját, mert összekoccantotta Stanković bokáját. Ezzel a vitatható ítélettel óriási esélyt kaptunk.

GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!!! Jovanović betalált a 39. percben!

Most kell nagyon vigyázni, mert a németek is bármire képesek tíz emberrel. Rúgni kell még kettőt, nem szabad hátradőlni.

Erről beszéltem. Özil kapásból akkora kapufát rúgott tizenháromról, hogy beleremegett Dél-Afrika.

Vége az első félidőnek.

Muszáj innom egy fröccsöt. 3:2-est. A végén is kiegyeznék ezzel.

Kis híján lerúgták Kolarov fejét, de vissza tudott állni. A védelmünk elég szellősnek tűnik, nem kellene az utolsó emberre hagyni a mentést.

Subotić is besárgult.

Podolski az 57. percben óriási ziccert hagyott ki. Egyre több az intő jel, fel kellene pörögni.

Két perccel később megint Podolski eresztett meg egy bombát, de a labda az oldalhálóban kötött ki.

Podolski kihagyott egy tizenegyest, amit Vidić kezezése miatt ítéltek meg! Stojković mennybe ment, de még itt van rá szükség.

Miért kell állandóan kézzel érni a labdához? Miért? Miért? Miért?

Most mi rúgtunk kapufát, de képtelen vagyok leírni, hogyan. Hihetetlen, ami itt van. Még 23 percet kellene kihúzni.

Szegény Podolski próbálkozik, de egyre kétségbeesettebb arcot vág. A tizenegyese óta ő a legszimpatikusabb német.

Schweinsteiger kapta az újabb sárgát.

Zigic fejese érintette a felső lécet. Kijöttünk a szorításból.

Lejön Jovanović, Lazović áll be a helyére.

Teljesen nyilvánvaló, hogy valaki megpiszkálta az órát, csigalassúsággal telnek a másodpercek.