Kezdődik. Vérnyomás, pulzus az egekben, izzad a tenyér. Erre vártunk hónapok óta.

Végre egy igazi szakkommentátor a tévében: Rátgéber László. Nem kérdés, miért megy Belgrádba a meccs után. Természetesen ünnepelni.

A kezdőcsapat: Stojković - Kolarov, Vidić, Luković, Ivanović - Stanković, Krasić, Jovanović, Milijaš - Žigić, Pantelić

Így kell bemutatkozni! Ghána kezdett, nyolc másodperc elteltével mégis mi küldhettük kapura a labdát, az afrikai kapusokat könnyű meglepni.

Megy a tapogatózás, de van egy üveg sljivovicám arra, hogy ez nem tart kilencven percig, mint az előző meccsen.

A ghánai támadók egyelőre lepattannak rólunk, mint Egri Viktor büntető viccei a kókadozó szurkolóról. Jó lesz vigyázni, Žigić óriásit mentett az öt és felesen belül. A 18. percben a bíró megunta, a vb legmagasabb játékosa kapta a meccs első sárgáját.

Stojković máris a világbajnokság három legjobb kapusa között, nem ejtette be az első közepesnél gyengébb lövést.

Vorsah nagyon csúnyán eltalálta Žigić lábát, járt a sárga.

Néhány centin múlott, hogy Pantelić le tudjon kezelni egy beívelést.

29. perc, Kolarov szabadrúgásból eltekerte a sorfal fölött, de kevéssel a ficak fölé szállt a labda.

Remélem, Pantelić kedve nem lankad attól, hogy már a harmadik támadását akasztják meg.

Távolról kellene többet próbálkozni, a lehető leggyengébb lövéssel! A ghánai kapustól két méterre pattant a labda, kár, hogy felfelé.

Ha egyszer Szerbia rendez világbajnokságot, mindenkinél rézfúvós hangszer lesz, visszasírjátok még a vuvuzelát.

Stojković már a sokadik bravúros védést mutatja be, ragad hozzá a labda.

Vége az első félidőnek, a másodikban rúgjuk a gólokat.

Ghánai szurkolóknak álcázott szerbek tűntek fel a lelátón, a rézfúvós hangszerek lebuktatták őket.

Majdnem ráfizettünk a lazaságra. Vidić mellett simán elfejelte az egyik hórihorgas ghánai, centikkel ment mellé.

Luković is besárgult, mert ledarálta ellenfele lábát.

Jó lenne tudatosítani a fiúkban, hogy ez a világbajnokság, nem a Rad-Vojvodina. Ghána érezhetően feljavult, már egy kapufájuk is volt. A mi támadásaink viszont erőtlenek, elképzelés nélkül piszkálunk bele a labdába.

A 62. percben Milijašt Kuzmanović váltotta.

Körülményesek, fantáziátlanok vagyunk, mint a dánok.

Nem tudtuk kihasználni Žigić egyetlen centiméterét sem, mehet zuhanyozni, Lazović váltotta.

Mensah kérdezi, melyik füle cseng, miután Lazović fejbelőtte. Érkezik Appiah, Asamoah távozik.

Tíz emberre fogyatkoztunk, Luković megkapta a második sárgáját. Most kezdődik a meccs.

Jovanović le, Subotić be. "Óriási tehetség ezen a poszton." (Egri Viktor)

Az első igazi akciónk! Mindenki azt hitte, hogy Pantelić lyukat rúgott, pedig csak lekészítette Krasićnak, aki ballal tizenegy méterről ráküldte, de a kapus kibokszolta a labdát.

Kuzmanović röplabdás mozdulattal ért kézzel a labdához a tizenhatoson belül, a tizenegyest Asamoah higgadtan berúgta. 0:1

Tagoe sárgát kapott, mert lefújás után elrúgta a labdát.

Ghána cserél: Boateng helyére Addy jön.

A kapufa mentett meg minket a kegyelemdöféstől, Gyan lövése kifelé pattant, talán két centin múlott a gól.

Vége a meccsnek. Gratulálunk Ghánának, megérdemelten győztek.